Czym jest body wrapping?

Body wrapping to zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawę wyglądu skóry, redukcję cellulitu, ujędrnienie ciała, poprawę krążenia krwi i limfy oraz pomoc w procesie odchudzania. Jest on wykorzystywany głównie w centrach spa i salonach kosmetycznych, gdzie cieszy się popularnością ze względu na swoje korzyści dla skóry oraz sylwetki. Sam zabieg polega na wykonaniu peelingu całego ciała, nałożeniu preparatów o działaniu ujędrniającym, nawilżającym, detoksykującym lub odchudzającym, a następnie na owinięciu ciała specjalną folią. To właśnie dlatego kuracja ta zwana jest body wrappingiem.

 

Jakie efekty jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki zabiegowi Body Wrapping?

Body wrapping to zabieg, który cieszy się olbrzymią popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn! Stosowany jest u osób w różnym wieku, a do efektów, które pozwala on osiągnąć, zaliczyć można:

 1. Redukcję cellulitu. Body wrapping może pomóc w redukcji cellulitu poprzez stymulację krążenia krwi i limfy, co pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Substancje używane podczas zabiegu zawierają składniki, które pomagają w zwalczaniu cellulitu.

 2. Ujędrnianie skóry. Zabieg body wrapping może pomóc w ujędrnianiu skóry, poprawiając jej elastyczność i sprężystość. To szczególnie korzystne dla osób z wiotką skórą, zwłaszcza po utracie wagi lub po porodzie. 

 3. Detoksykację organizmu. Podczas zabiegu skóra jest podgrzewana, co pomaga otworzyć pory. Ważne jest to w procesie usuwania toksyn z organizmu. Ponadto niektóre substancje wykorzystywane podczas body wrappingu mają właściwości detoksykujące, pomagając w oczyszczaniu skóry i organizmu z nagromadzonych toksyn.

 4. Pomoc w procesie odchudzania. Body wrapping  wspomaga proces odchudzania. To wszystko dzięki stosowanym w trakcie zabiegu preparatom, sprzyjającym oczyszczeniu organizmu z toksyn. Efekt odchudzania jest również wynikiem ogrzania ciała oraz wykonania odpowiednich ruchów masażu wyszczuplającego.  

 5. Redukcję stresu. Oprócz korzyści dla ciała zabieg ten przynosi uczucie relaksu i odprężenia. Ciepło podczas owijania ciała pomaga w rozluźnieniu mięśni i zmniejszeniu napięcia, co przyczynia się do ogólnej relaksacji. 

 

Jak wygląda zabieg Body Wrapping?

Zabieg body wrappingu dzieli się na kilka ważnych etapów, które zawsze wykonywane są przez certyfikowanego specjalistę: kosmetologa. Przede wszystkim wyróżnić można 3 istotne części:

 1. Przygotowanie skóry – peeling całego ciała to etap przygotowujący skórę do wchłaniania substancji aktywnych podawanych w dalszych etapach zabiegu. Istotne jest głębokie oczyszczenie skóry i usunięcie zrogowaciałego naskórka. 

 2. Nałożenie odpowiednio dobranych preparatów – w zależności od potrzeb nakładane są na ciało specjalne preparaty zawierające składniki aktywne o działaniu ujędrniającym, nawilżającym lub detoksykującym. Następnie przechodzimy do owinięcia ciała przy użyciu specjalnej folii zabiegowej. Zazwyczaj owija się określone części ciała, takie jak brzuch, uda, pośladki czy ramiona. Dodatkowo dla zwiększenia efektu termicznego w Hamak SPA Chill&Beauty stosuje się koc termiczny. To zabieg, który zwiększa wchłanialność substancji aktywnych, sprzyja głębokiemu relaksowi i przyczynia się do zwiększenia efektów terapeutycznych zabiegu. 

 3. Zakończenie – pozostałość preparatów dodatkowo rozprowadzamy podczas relaksującego masażu całego ciała lub wybranych jego części. Po takim zabiegu polecamy pozostawić wszystkie zaaplikowane składniki na skórze, założyć ulubiony dres i w pełni zrelaksowanym wrócić do domu, by celebrować chwile. 

Czy Body Wrapping jest skuteczny?

Skuteczność zabiegu body wrapping może się różnić w zależności od osoby oraz użytych produktów i technik. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę:

 • Salon spa, do którego wybierasz się na wybrany przez siebie zabieg. Ważne, aby kosmetolog miał doświadczenie w doborze odpowiednich preparatów do zabiegu, znał techniki masażu przynoszącego efekt, jaki chcesz osiągnąć oraz żeby cała procedura była wykonana w sterylnych i bezpiecznych dla Ciebie warunkach. 

 • Indywidualne reakcje skóry: każda skóra jest inna i może inaczej reagować na zabiegi. To właśnie dlatego tak istotny jest wybór miejsca. Żeby osiągnąć oczekiwany efekt, potrzebna jest wiedza i doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg. 

 • Regularność  zabiegów: body wrapping jest zabiegiem, który można wykonać jednorazowo na potrzeby głębokiego relaksu i peelingu, bowiem takiego peelingu jak podczas tego zabiegu nie wykonasz samodzielnie w domu. Dodatkowo zastosowanie profesjonalnych produktów do zabiegu sprawi, że na długo po wyjściu z salonu będziesz czuć lekkość, intensywne nawilżenie oraz ujędrnienie ciała. A dla tych, którzy marzą o osiągnięciu długotrwałych efektów terapeutycznych, rozpiszemy serię i plan zabiegów, co pomoże Ci w miły i przyjemny sposób przetrwać długie jesienno-zimowe wieczory i wytrwać do wiosny. 

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Body Wrapping?

Istnieją sytuacje, w których zabieg body wrapping może być niewskazany lub wymaga specjalnej ostrożności. Oto kilka przykładów przeciwwskazań do zabiegu:

 • Ciąża i karmienie piersią – kobiety w ciąży lub karmiące piersią zazwyczaj nie powinny poddawać się zabiegowi body wrappingu ze względu na możliwe ryzyko dla dziecka.

 • Problemy skórne – osoby z chorobami skóry, takimi jak egzema czy łuszczyca, powinny unikać zabiegu body wrapping, ponieważ preparaty wykorzystywane podczas zabiegu mogą podrażnić skórę i pogorszyć stan schorzenia.

 • Problemy związane z układem krążenia – osoby z chorobami serca, nadciśnieniem czy żylakami powinny skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi body wrapping. 

 • Alergie i nadwrażliwość skóry – osoby z alergiami na składniki używane podczas zabiegu lub osoby o nadwrażliwej skórze powinny unikać body wrapping lub powinny wybierać produkty odpowiednie dla ich skóry.

 

Podsumowanie

Body wrapping to zabieg kosmetyczny, który może pomóc w redukcji cellulitu, ujędrnieniu skóry, detoksykacji organizmu oraz zmniejszeniu obwodu ciała. Sam zabieg jest niezwykle przyjemny, więc jeśli potrzebujesz dla siebie chwili relaksu, to jest on przeznaczony zdecydowanie dla Ciebie! Dobrze, jeśli podczas zabiegu zapewnione zostaną takie elementy jak relaksująca muzyka, aromaterapia i koloroterapia: dzięki temu Twój relaks osiągnie jeszcze wyższy poziom, a tak właśnie jest w Hamak SPA Chill&Beauty, gdzie kosmetolodzy z wieloletnim doświadczeniem wiedzą, jak zadbać o Ciebie, byś czuł się naprawdę wyjątkowo!


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *