Jak uzyskać piękne i gładkie włosy bez prostowania?

Włosy mogą być naszą wizytówką. Piękne i miękkie dodają pewności siebie, jednocześnie sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjnie. Wiele kobiet marzy o prostych włosach. Jednak nie ma się co oszukiwać prostowanie znacząco może je osłabiać. Na szczęście są sposoby na uzyskanie idealnie gładkich i prostych włosów bez użycia prostownicy.

Właściwe nawilżenie ma duże znaczenie

O włosy trzeba dbać. Jednocześnie wysoka temperatura, niewłaściwa pielęgnacja czy też zmienne warunki atmosferyczne mogą sprawić, że stają się matowe i przesuszone. Sytuacji nie poprawia częste prostowanie. Ale jednak można uzyskać miękkie i zdrowe włosy. Przede wszystkim należy zadbać o ich nawilżenie. Do tego celu doskonale sprawdzi się odżywka z kwasem hialuronowym, który dogłębnie nawilża włosy, ale też tworzy na ich powierzchni film ochronny. Dzięki temu są chronione choćby przed szkodliwym promieniowaniem UV. Oczywiście nie można też zapomnieć o tym, że kwas hialuronowy odbudowuje strukturę włosów i sprawia, że lepiej pochłaniają substancje odżywcze. Codziennie na końcówki powinniście też nakładać olejek. Możecie zdecydować się tutaj na olejek rycynowy bądź też olejek kokosowy. Natomiast raz w tygodniu powinniście wykonać olejowanie włosów. I tutaj najlepiej sprawdzi się olejek kokosowy. Wystarczy tylko nałożyć go na całą powierzchnie włosów, a więc od samej nasady. Następnie trzeba odczekać 30 minut i zmyć go ciepłą wodą. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie zawsze nakładajcie olejek na czyste włosy. Jeżeli są przetłuszczone, to olejek może tylko pogorszyć efekt. Jednocześnie pamiętajcie, że olejki do włosów nie są alternatywą dla odżywek czy maseczek.

O keratynie słów kilka

Warto wiedzieć, że keratyna jest budulcem włosów. Jest to białko, która odpowiada za wygląd włosów. Trzeba jeszcze wiedzieć, że występuje pod dwiema postaciami takimi jak: keratyna włóknista i keratyna amorficzna. Ta pierwsza tworzy korę włosa, natomiast keratyna amorficzna scala strukturę włóknistą, a także łuski włosów nadając im elastyczność, ale też gładkość. A gdy keratyny brakuje włosy stają się matowe. Na szczęście można ją uzupełnić. Wystarczy tylko wybierać kosmetyki, które w składzie mają jej wysokie stężenie. Polecamy Wam choćby spraye do włosów, które bardzo łatwo się nakłada, ale też można zrobić to naprawdę szybko. Pamiętajcie, że keratyna w serum sprawia, że Wasze włosy odzyskują zdrowy wygląd. Do tego keratyna naprawia końcówki i odbudowuje strukturę włosów. Jej kolejną zaletą jest fakt, że zapewnia termoochronę. Dzięki keratynie Wasze włosy będą gładkie. Najlepiej po nałożeniu sprayu dokładnie przeczesać włosy grzebieniem, a na końcówki nałożyć jeszcze odrobinę olejku, choćby kokosowego bądź też rycynowego.

Jedwab na włosy

Oczywiście to nie wszystkie możliwości jakie możecie wykorzystać, by uzyskać nie tylko nawilżone, ale i proste włosy. Tutaj na uwagę zasługuje jeszcze jedwab. Rzeczywiście skutecznie wygładza włosy, a przy tym zapobiega ich puszeniu się. Na tym jednak zalety się nie kończą, bo nadaje on włosom połysk. Jedwab najlepiej nakładać na umyte i suche włosy. Możecie nakładać go od nasady, dzięki temu uzyskacie gładką fryzurę. Jeżeli jednak zmagacie się z nadmiernym przesuszaniem włosów, to lepiej jedwab nakładać 2 cm poniżej nasady włosów. Na koniec trzeba je przeczesać, co pozwoli Wam uzyskać jeszcze lepszy efekt.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy do “Jak uzyskać piękne i gładkie włosy bez prostowania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *