Jak malować brwi mając brązowe lub blond włosy?

Makijaż brwi, zwłaszcza jeśli cenisz sobie naturalny wygląd, jest idealnym rozwiązaniem, by podkreślić spojrzenie i nadać mu głębi. Modelowanie brwi wbrew pozorom jest bardzo proste, potrzebujesz jedynie trochę wprawy i dobrze dobranych kosmetyków, szczególnie pod względem odcienia. Jak dopasować kosmetyki do koloru włosów i karnacji? Jak ładnie wystylizować brwi? Podpowiadamy!

Kosmetyki do modelowania brwi – co wybrać?

Kosmetyków do makijażu brwi jest dostępnych bardzo dużo, w różnych postaciach. Możesz sięgnąć po kredką, np. kredkę do modelowania brwi Avon Brow Sculpting w kilku odcieniach do wyboru. Z jej pomocą możesz szybko i w bardzo łatwy sposób, dzięki precyzyjnej końcówce, podkreślić kształt swoich brwi, a dzięki końcówce szerokiej – wypełnić je dopasowanym kolorem. Wystarczy jedynie pewna ręka. Jeśli masz cienkie brwi lub podczas depilacji zdarzyło Ci się wyrwać ich za dużo i potrzebujesz bardzo precyzyjnej kredki, sprawdź ultracienką kredkę do brwi Avon Microfine, w kilku odcieniach do wyboru. Dzięki jej 2mm-owej końcówce możesz rysować malutkie kreseczki, imitujące włoski, dzięki czemu nie zaburzysz naturalnego wyglądu brwi, a „dosztukujesz” je w brakujących miejscach. Możesz także sięgnąć po kosmetyk w pisaku, np. wodoodporny, ultracienki flamaster do brwi „24 godziny”. Działa jak kredka do brwi ze szczoteczką Avon. Szczoteczka precyzyjnie rozdziela brwi, pomagając je rozczesać. Dzięki niej starannie wystylizujesz, wymodelujesz, wypełnisz i podkreślisz swoje brwi na dłuuuugo ? Nie ściera się i nie blaknie. Kosmetyk do brwi może mieć również formę pomady, np. wodoodporna, nieścieralna pomada do brwi „24 godziny”, którą również możesz dostać w kilku odcieniach. Dzięki żelowej formule o przedłużonej trwałości i wbudowanemu, wygodnemu aplikatorowi zapewni Twoim brwiom wyrazisty wygląd i kształt, uwydatniając ich kontur i ujednolicając kolor. Możesz postawić również na cały zestaw kosmetyków, np. zestaw kosmetyków Exxtravert z żelem do brwi z pielęgnującymi olejkami, który bardzo naturalnie je podkreśla  oraz najnowszym tuszem z precyzyjną szczoteczką MicroFlex, który ekstremalnie pogrubia rzęsy, idealnie pokrywając nawet najdrobniejsze włoski.

Jak dobrać właściwy odcień brwi do typu urody i koloru włosów?

By uniknąć efektu sztuczności, dopasuj odcień kredki lub pomady do swojego typu urody, koloru cery, oczu i włosów. Zbyt jasne ani zbyt ciemne brwi nie dodadzą Ci uroku. Kolor kosmetyku do makijażu brwi powinien być jak najbardziej naturalny, nie ciemniejszy, niż dwa tony od odcienia Twoich naturalnych włosków. Jeśli masz wątpliwości, najbezpieczniejszym odcieniem będzie na początek jasny brąz. Nie ma ryzyka, że przesadzić wówczas w jedną lub drugą stronę. Pomoże Ci np. konturówka do brwi Avon light brown.

Jak modelować brwi?

Najpierw powinnaś rozczesać brwi czystą szczoteczką. Stosuj przy tym ruchu do góry i na zewnątrz. Następnie krótkimi, delikatnymi pociągnięciami nakładaj kredkę, żel lub pomadę, zaczynając od wewnętrznego końca brwi. Jeśli do aplikacji kosmetyku używasz szczoteczki, zwykle ma ona dwie końcówki – szerszą i węższą. Szerszą pociągnij brew od strony nosa, a węższą posuwając się ku ich zewnętrznemu końcowi.

Brwi możesz nie tylko naturalnie „dosztukować”, ale i nadać im pożądany kształt. Możesz do tego wykorzystać specjalne akcesoria, np. nakładki z dziurką w kształcie brwi, które wystarczy przyłożyć do twarzy i jedynie wypełnić brwi kredką czy pomadą.

 

Publikacja na zlecenie partnera, tj. Avon

0 komentarzy do “Jak malować brwi mając brązowe lub blond włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *