Jak pielęgnować skórę z niedoskonałościami i jak wykonać makijaż, by skóra dobrze się prezentowała?

Piękna i zadbana cera jest marzeniem wielu z nas. Niestety zmiany hormonalne, a także niewłaściwa pielęgnacja mogą powodować, że na skórze pojawiają się niedoskonałości. Na szczęście przygotowując właściwą rutynę pielęgnacyjną można zmniejszyć ich widoczność i poprawić kondycję cery. Jak dbać o skórę i jaki makijaż sprawdzi się najlepiej?

Krok pierwszy: oczyszczanie skóry

Jeżeli zmagacie się z problematyczną cerą, to przede wszystkim do codziennej rutyny pielęgnacyjnej musicie wprowadzić oczyszczanie. Najlepiej zaraz po przebudzeniu przemyć skórę za pomocą płynu micelarnego. Usunie on wszystkie zanieczyszczenia, które powstały w nocy, a także nadmiar wytworzonego sebum. W przypadku zdrowej skóry samo przemycie płynem micelarnym może być wystarczające i zastąpić nawet mycie żelem. Jeżeli jednak zmagacie się ze skórą problematyczną, to konieczne jest wprowadzenie pielęgnacji wieloetapowej. A więc po przemyciu skóry płynem micelarnym, należy umyć twarz stosując żel bądź piankę z dodatkiem niacynamidu. Ten składnik reguluje pracę gruczołów łojowych, do tego zwęża pory i rozjaśnia przebarwienia. Po przemyciu skóry żelem z niacynamidem należy zastosować jeszcze tonik z ogórkiem. Dzięki niemu utrzymacie prawidłowe pH skóry. Nie zapomnijcie również jak ważna jest wieczorna rutyna pielęgnacyjna i do niej należy wprowadzić nie tylko krem, ale i serum. Rano najlepiej zastosować krem z kwasem hialuronowym oraz wysokim filtrem UV, natomiast wieczorem najlepiej sprawdzi się serum z retinolem, który złuszcza naskórek, a także oczyszcza skórę. Po 20 minutach możecie zaaplikować krem, najlepiej wybrać ten z wysoką zawartością olejków roślinnych.

Krok drugi: makijaż dla skóry problematycznej – co warto wiedzieć?

Prawda jest taka, że aby zmniejszyć widoczność zmian skórnych nie wystarczy nałożenie dużej ilości podkładu. Zbyt tłusty kosmetyk może spowodować jeszcze większe zatykanie porów i pojawienie się nowych niedoskonałości. Najlepiej wybrać podkład rozświetlający do cery wrażliwej, w składzie którego znajdują się witaminy takie jak A, C i E. Należy również zastosować puder mineralny, który nie zatyka porów, ale pochłania nadmiar sebum. Warto w ciągu dnia uzupełniać ochronę UV. Do tego celu najlepiej sprawdzi się spray z filtrem SPF, który przenika warstwę makijażu i chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego.

Krok trzeci: demakijaż i wieczorna pielęgnacja skóry problematycznej

Oczywiście wieczorem należy dokładnie zmyć makijaż. Sprawdzi się płyn micelarny. Jeżeli zmagacie się z problemem suchej skóry, to możecie wybrać ten dwufazowy z dodatkiem olejków roślinnych. Następnie należy jeszcze przemyć skórę oraz zaaplikować serum oraz krem. Przypominamy, że w żadnym wypadku nie należy stosować szarego mydła, gdyż podrażnia ono skórę. Raz w tygodniu możecie wykonać peeling enzymatyczny, który zmniejszy widoczność porów. Owocowe enzymy zawarte w kosmetyku wykazują silne właściwości oczyszczające, ale też przeciwzapalne. Peeling nakładamy zawsze na czystą cerę, a na koniec aplikujemy krem nawilżający i produkt z filtrem ochronnym.

Na kondycję Waszej skóry ma także wpływ sposób odżywiania się, ale też to, czy prowadzicie aktywny styl życia. Zdrowa dieta, ale również duża dawka ruchu poprawiają kondycję skóry, dlatego też pamiętajcie, by żyć zdrowo. Różnicę zauważycie już po kilku tygodniach.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz