Wiele kobiet marzy o blond włosach, ale są i takie, które chcą mieć intensywne ciemne włosy w kolorze ciemnego brązu czy nawet czerni. Wiele zależy od tego, jaki jest naturalny kolor włosów. Można przejść nawet radykalną metamorfozę w domu i nie zniszczyć włosów. Dziś podpowiemy jak z blondynki stać się brunetką lub z brunetki blondynką i nie zniszczyć włosów.
Trwała farba, a może szampon koloryzujący – co wybrać?
Jeżeli nie jesteś przekonana, czy na dłużej chcesz zmienić kolor włosów na ciemniejszy, to zamiast trwałej farby do włosów, wybierz szampon koloryzujący. Do produktów najkrócej utrzymujących się na włosach należy szamponetka. To jak długo utrzymasz kolor zależne jest w gruncie rzeczy od tego, jak często myjesz swoje włosy, a także jakich kosmetyków do mycia używasz. Szampony posiadające bardziej aktywne składniki oczyszczające powinny pójść w odstawkę, gdy chcesz utrzymać kolor na dłużej. Jeśli z kolei kolor nie wyszedł tak jak planowałaś takie produkty umożliwią Ci szybsze pozbycie się niechcianych odcieni. Warto podkreślić, że szampon koloryzujący pozwoli Ci z blondynki przemienić się w brunetkę czy szatynkę, podobnie jak trwała farba. Proces odwrotny w przypadku trwałych farb jest trudniejszy, bo aby wrócić do blondu, trzeba najpierw przeprowadzić dekoloryzację. Również z tego powodu, lepiej sięgnąć po szampon koloryzujący, który może utrzymać się przez kilka tygodni. Trwałych farb, które nie zawierają amoniaku oczywiście nie należy się bać. Jeśli masz ochotę na zmianę koloru i po niej okazuje się, że kolor nie do końca Ci odpowiada, to efekt możesz poprawić stosując odpowiednie szampony z pigmentami czy sięgając po toner do włosów w przypadku włosów blond czy rozjaśnianych.
Jak pielęgnować włosy po farbowaniu?
Pielęgnacja włosów po farbowaniu powinna opierać się na produktach, które chronią kolor. Możesz stosować choćby pre-szampon dla ochrony koloru. Jest kosmetyk, który odżywia włosy i przygotowuje je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Pre-szampon powoduje pęcznienie włosów i zatrzymuje w nich wodę. Po zastosowaniu tego kosmetyku i jego spłukaniu można sięgnąć po klasyczny szampon do włosów farbowanych, a następnie odżywkę do ochrony koloru. Po farbowaniu raz w tygodniu warto wykonywać także olejowanie. Jeśli włosy są szorstkie i matowe, to taki zabieg pozwoli im odzyskać blask, a także gładkość. Należy dobrać olej do porowatości włosów i nakładać na wilgotne włosy, najlepiej lekko podgrzany w kąpieli wodnej. Dzięki temu może głębiej wnikać w strukturę włosów. Na czas olejowania najlepiej założyć czepek. Jak długo trzymać olej na włosach? Najlepiej od 30 minut do kilku godzin. Pamiętaj, że aby zmyć olej z włosów, potrzebujesz odżywki. Musisz go najpierw zemulgować, następnie możesz umyć włosy szamponem.
Tonowanie włosów sposobem na pozbycie się niechcianych refleksów
Jeśli odcień blondu po rozjaśnianiu Ci nie do końca odpowiada, bo pojawiają się żółte, czerwone, czy pomarańczowe odcienie, to zawsze możesz skorzystać z możliwości tonowania włosów. Jest to prosty zabieg, który pozwoli Ci uzyskać chłodne lub ciepłe odcienie poprzez zastosowanie odpowiedniego pigmentu. Toner nie wnika w strukturę włosów i ich nie niszczy. Tonowanie to zabieg, który można powtarzać co kilka tygodni. Jest też sposobem na pokrycie odrostów. Zatem nie musisz od razu sięgać po farbę do włosów blond. Pamiętaj, że dekoloryzacja i zmiana z brunetki w blondynkę zawsze przebiega etapami.
—
Artykuł sponsorowany